Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi


BIP

OSM I st. - Konkursy

Swieto Odzyskania Niepodległości

W dniu 8 XI odbyła się impreza z okazji Swięta Odzyskani Niepodległości. Składała się ona z dwóch części pierwsza to XI Szkolny Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”, który połączony był z obchodami święta Niepodległości. W konkursie wzięli udział uczniowie klas II- VI Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. W jury zaproszeni zostali p. Małgorzata Pawlata polonista ze Społecznego Gimnazjum Stowarzyszenia Muzyków Polskich „PRO ARTE” , współorganizatora imprezy, p. Janusz Kotlewski, p. Kamil Chałupnik.

Druga część to konkurs "Jaka to melodia patriotyczna", zorganizowany przez uczniów Społecznego Gimnazjum "PRO ARTE", w którym udział wzięli nauczyciele: p. Joanna Rurańsak Ziemba, Elzbieta Piasny, Agnieszka Stefańska Izabela Raczyńska Bawej, Katarzyna Kucza i Józef Piekarski. Wspólna zabaw i muzykowanie pozwoliły uczcić Swięto 11 listopada.


więcej

Bal karnawałowy

 

Ach, co to był za bal…

18. lutego 2012 r. odbyła się szkolna zabawa karnawałowa. Bawiliśmy się wspaniale - prawie do białego rana . Mieliśmy praaaaaawdziwego DJ (dziękujemy p., świetną muzykę i …. wodzirejów (pamiętacie - Waszych nauczycieli ). Bal przebiegał bez zakłóceń, za co serdecznie dziękujemy młodzieży i opiekunom.

W godzinach 15:00 -17:00 w zabawie uczestniczyli uczniowie klas I-III,
a w godzinach 17:00 – 19:00 bawiła się starsza młodzież. Wszyscy tańczyli na miarę programu You can dance, chętnie brali udział w konkursach, a podczas wyborów Króla
i Królowej Balu ciekawie prezentowali swoje stroje. Tych wszystkich, którzy chcą Nas zobaczyć, zachęcam do obejrzenia zdjęć.

Mam nadzieję, że już wkrótce znów spotkamy się w tak miłym gronie.

P.S. Podczas balu zbieraliśmy zabawki dla podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych Nr 5, jeśli chcielibyście dołączyć się jeszcze do tej akcji, to zachęcam. Przynosimy zabawki nowe lub używane ( w dobrym stanie), bez pluszaków.

Do miłego


więcej

XI Szkolny Konkurs Recytatorsko Literacki

W dniu 19.12.2011r. odbył się XI Szkolny Konkurs Recytatorsko Literacki. Jury konkursku, w składzie pani dyr. Małgorzata Wójcikowska, gość specjalny pani Magdalena Dratkiewicz- aktorka Teatru Powszechnego, pani Dorota Kubicka

 

 


więcej

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO


7 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego pt, "English High Flier". Organizatorem konkursu jest firma edukacyjna Łowcy Talentów - Jersz i jest on przeznaczony dla uczniów klas 5 i 6 szkoły podstawowej, gimnazjów oraz liceów. Uczeń rozwiązuje test w szkole pod nadzorem szkolnej komisji. Odpowiedzi zakreślane są na specjalnej karcie odpowiedzi, która po zawodach przekazana jest organizatorowi. Uczeń dostaje tylko jedna taką kartę.
     


więcej

Zielona Szkoła w Sandomierzu

Uczniowie klas IV-VI wyjechali na Zielonną Szkołę do Sandomierza


więcej

Zielona Szkoła w Spale

W październiku 2011r. klasy IIb oraz IIIa i IIIb wyjechały na zieloną szkołę do Spały.

 


więcej

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych 4 IX 2011r.


więcej

Konkurs matematyczny MAT 2012

Konkurs matematyczny MAT 2012
1. Organizatorem konkursu jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ.
2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej od klasy 3, uczniów gimnazjum i liceum.
3. Zawody mają miejsce tylko raz – 11.01.2012 (90 minut test, 15 minut sprawy organizacyjne). Każda zmiana terminu musi uzyskać zgodę organizatora. Uczeń rozwiązuje test w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem szkolnej komisji.
4. Warunkiem przystąpienia ucznia do konkursu jest to, aby rodzice ucznia deklarującego udział w konkursie wpłacali wpisowe w wysokości 8 zł. Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do dnia 21.12.2011r.
5. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru i zawiera: kl. 3 – 20, kl. 4  – 21, kl. 5 – 22, kl. 6 – 23 pytań, które składają się z odpowiedzi A, B, C, D z których, każda może być prawdziwa lub fałszywa. Uczestnik konkursu o każdej odpowiedzi A - D orzeka czy jest ona prawdziwa czy nie i zaznacza to na karcie odpowiedzi. Na starcie każdy uczestnik dostaje tyle punktów ile ma decyzji do podjęcia (np. kl. 3: 20*4=80 punktów). Za każdą poprawną odpowiedź otrzymuje dodatkowo 1 punkt, za brak odpowiedzi 0 punktów, za błędną odpowiedź -1 punkt.
6. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody:
a) obozy wypoczynkowo-naukowe w czasie wakacji 2012 – o wartości 800 zł (w tym 8% VAT),
b) obozy z dopłatą,
c) nagrody rzeczowe.
W ubiegłej edycji konkursu na 7621 uczniów przyznano 16 nagród a), 17 nagród b) i 72 nagrody c).
7. Organizator zobowiązuje się przekazać wyniki najpóźniej 6 tygodni po konkursie.


więcej

Konkurs matematyczny ALFIK

Konkurs matematyczny Alfik kl. III - VI 23.11.2011r.


więcej

Zabawa andrzejkowa

Dnia 26 listopada 2011r. w naszej szkole odbyła się Andrzejki.
W godzinach 15:00 -17:00 w zabawie uczestniczyła liczna grupa uczniów klas I-III.
Młodsi uczniowie chętnie brali udział w organizowanych konkursach i wróżbach.    


więcej

KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK 2010

       Organizatorem konkursu jest firma edukacyjna Łowcy Talentów - Jersz. Zawody mają miejsce tylko raz - 24 listopada 2010 w godz. 1300 - 1430 (75 minut test, 15 minut sprawy organizacyjne). Uczeń rozwiązuje test w szkole pod nadzorem szkolnej komisji. Odpowiedzi zakreślane są na specjalnej karcie odpowiedzi, która po zawodach przekazana jest organizatorowi. Uczeń dostaje tylko jedna taką kartę. Warunkiem przystąpienia ucznia do konkursu jest wplata wpisowego w wysokości 7 zl. Pieniądze można wpłacać do końca października.

       Test konkursowy dla naszych uczniów jest testem jednokrotnego wyboru (30 zadań z odpowiedziami A, B, C, D, E z których dokladnie jedna odpowiedź jest prawidlowa). Test zawiera 10 zadań za 3 punkty, 10 za 4 punkty i 10 zadań za 5 punktów. Na starcie uczeń otrzymuje 30 punktów, za poprawną odpowiedź odpowiednio 3, 4 i 5 punktów, za brak odpowiedzi 0 punktów, za blędną odpowiedź odejmuje się mu 1/4 punktów przeznaczonych na zadanie.

        Zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody: obozy wypoczynkowo-naukowe w czasie wakacji, obozy z dopatą oraz nagrody rzeczowe.  


więcej

Zielona szkoła

Wrzesień 2009r. wyjechaliśmy na zieloną szkołę. Zwidzaliśmy najciekawsze miejsca Wiekopolski.

 


więcej

Ślubowanie klas pierwszych

14 pździernika tradycyjnie w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Nasi milusińscy, pod opieką wychowawców pani Marzeny Więckowskiej i pani Małgorzaty Koralewskiej oraz pani Wioletty Dudek,  przygotowali urocze przedstawienie.


więcej

Helloweenowe szaleństwo

30 października odbył się konkurs na najciekawszy strój helloweenowy zorganizowany przez Panią Katarzynę Kuczę. W jury zasiedli: Joanna Rurańska, Janusz Kotlewski, Łukasz Pawlata.

 


więcej

KONKURS MATEMATYCZNY

         Uprzejmie informuję, że 25.11.2009 odbędzie się w naszej szkole konkurs MATEMATYCZNY "Alfik". Jest to konkurs ogólnopolski przeznaczony dla uczniów szkoly podstawowej od klasy 3 do 6, uczniów gimnazjum i liceów. Konkurs jest dostępny nie tylko dla najlepszych uczniów, liczę więc na jego popularyzację i udzial w nim wielu uczestników.


więcej
więcej artykułów