Warsztaty skrzypcowe

odbędą się 10 października 2017 w siedzibie naszej szkoły. Spotkanie metodyczne dla pedagogów i młodych skrzypków poprowadzi dr Karina Gidaszewska pracownik naukowy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Karina Gidaszewska

ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Jadwigi Kaliszewskiej i prof. Bartosza Bryły. Uczestniczyła w wielu Mistrzowskich Kursach prowadzonych przez największe sławy światowej wiolinistyki. Obecnie jest wybitnym pedagogiem w POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego i OSM II st.
im. H. Wieniawskiego - „Szkole Talentów” w Poznaniu i wykładowcą w Akademii Muzycznej im. G. i K..Bacewiczów w Łodzi. Jej wychowankowie są laureatami czołowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych w kraju i za granicą (Katarzyna Bryła, Dominika Przech, Mateusz Smól, Anna Maria Filochowska,
Celina Kotz...).
Wybitne osiągnięcia zdobywała również prowadząc zajęcia zespołów kameralnych. Wielokrotnie nagradzana podczas konkursów skrzypcowych otrzymując tytuł „Najlepszego Pedagoga”. Członek jury licznych konkursów skrzypcowych. Prowadzi działalność dydaktyczną podczas kursów muzycznych m.in. w Olsztynie, Szklarskiej Porębie, Bałoszycach, Kudowie Zdroju, Lesznie.